• Warszawianka na Podhalu

ORKISZOWE BUŁKI PORANNE

SKŁADNIKI na 9 sztuk

  1. 500g jasnej mąki orkiszowej

  2. 1 i 1/2 paczki suszonych drożdży (ok 11g)

  3. 2 łyżki cukru

  4. 150g letniej wody

  5. 1 czubata łyżeczka soli

  6. ok 1/3 szklanki oleju

PRZYGOTOWANIE:

WIECZOREM

Drożdże wraz z cukrem rozpuszczamy w letnim mleku. Roztwór wlewamy do przesianej mąki razem z solą, olejem i letnią wodą. Wyrabiamy ciasto do połączenia składników. Opruszamy je mąką, wkładamy do miski, którą przykrywamy folią spożywczą. Miskę umieszczamy na całą noc w lodówce.

RANO

Wyjmujemy ciasto i rozpoczynamy proces przygotowania bułek. Z ciasta formujemy wałek, który dzielimy na 9 równych części (bułki będą spore). Każdą część rozwałkowujemy na niewielki placek, który następnie zawijamy do środka formując kulkę. Czynność tę powtarzamy dwukrotnie. Jest ona konieczna żeby bułki ładnie wyrosły do góry. Na koniec rolujemy w dłoniach kuleczkę.

Gotowe bułki układamy na blasze, na papierze do pieczenia (zlepieniem do dołu) i pozostawiamy je przykryte ściereczką na ok 30min w ciepłym miejscu. W tym czasie nagrzewamy piekarnik do 190stopni. Kiedy bułeczki wyrosną smarujemy je rozbełtanymi jajkiem i posypujemy tym czym lubimy. Pieczemy ok 20 min.

#bułkiorkiszowe

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jagodowa Polana - Agroturystyka Gorce  - idealny wypoczynek z widokiem na Tatry            Agroturystyczne kwatery Gorce, Noclegi Gorce, Noclegi Studzionki, kwatery ochotnica górna, Noclegi ochonica górna, AgroturysTyka Gorce                    

 

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com