• Warszawianka na Podhalu

CIASTO JOGURTOWE MIESZANE RÓZGĄ

Przychodzą niezapowiedziani goście? Rodzina głodna słodyczy? Nie macie lepszych pomysłów? Na wszystkie te okazje i na wiele innych doskonałym rozwiązaniem jest ciasto jogurtowe. Składniki potrzebne do wypieku większość z nas ma zawsze w lodówce. Mieszamy je tylko łopatką lub rózgą i po około pół godzinie jest gotowe. Ja urozmaiciłam je nieco dodając kwaskowe jabłka i kajmak, ale nie jest to konieczne, wystarczy tylko posypać cukrem pudrem lub polukrować. Inspiracją był przepis na Kwestii Smaku.

SKŁADNIKI

  1. 1 kubeczek jogurtu naturalnego 200ml

  2. 600ml mąki (użyłam 400ml orkiszowej i 200ml gryczanej, ale oczywiście może być pszenna )

  3. 3 jaja

  4. 300ml cukru pudru

  5. 200ml oleju lub stopionego przestudzonego masła

  6. 1łyżeczka sody

  7. 1 łyżeczka proszku do pieczenia

  8. 1/2 łyżeczki wanilii lub cukier waniliowy

Dodatkowo jeśli chcecie:

  1. 2 jabłka

  2. mała puszka kajmaku lub serek mascarpone wymieszany z odrobiną cukru pudru

Nagrzewamy piekarnik do 175st. Do dużej miski wlewamy nasz jogurt. Myjemy kubeczek, wycieramy do sucha i używamy jako miarki do pozostałych składników. Odmierzany mąkę i przesiewamy ją przez sito do naszej miski, dodajemy resztę składników. Szybko ale dokładnie mieszamy rózgą. Nie miksujemy! Wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wysmarowaną masłem. Jeśli zdecydowaliśmy się na jabłka, obieramy, kroimy w kawałki i wciskamy ja delikatnie w nasze ciasto. Pieczemy ok 30 min, do suchego patyczka. Po ostygnięciu możemy przekroić i przełożyć kajmakiem, serkiem mascarpone wymieszanym z cukrem pudrem (wystarczy także przy pomocy rózgi) lub od razu jeść.

#ciastojogurtowezkajmakiem

1 wyświetlenia0 komentarz

Jagodowa Polana - Agroturystyka Gorce  - idealny wypoczynek z widokiem na Tatry            Agroturystyczne kwatery Gorce, Noclegi Gorce, Noclegi Studzionki, kwatery ochotnica górna, Noclegi ochonica górna, AgroturysTyka Gorce                    

 

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com